24 Şub 2014

KKTC CUMHURBAŞKANIMIZ VE BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ ŞUBAT 2014 YESİDEF

0 Yorum

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu’ndan Bir Heyeti Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Hüseyin Bozdağ başkanlığındaki Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu’ndan bir heyeti kabul etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde yaptığı konuşmada, suyun gerçekten çok önemli olduğunu dile getirdi ve Türkiye’den KKTC’ye su getirilmesi projesi kapsamında 75 milyon metreküp suyun adaya getirileceğini, bu miktarın proje oturunca 2-3 katına çıkabileceğini belirtti.

KKTC’de su kıtlığı olduğu için topraktan yeterince verim alınamadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Eroğlu, suyun gelişiyle tarımsal faaliyetlerin de artacağını kaydetti. İleriki yıllarda dünya nüfusu arttıkça açlık oranının da artacağını belirten Cumhurbaşkanı Eroğlu, suyu elinde tutup tarım ürünü üretenlerin kazanacağını belirtti. Kıbrıs müzakereleri konusunda federasyonun kendilerine destek vermesinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, Türkiye’den kendilerine destek verilmesinin çok olumlu olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs müzakerelerinin dış dünyanın da ilgilisini çektiğini ifade ederek, bu ilginin Kıbrıs Türk halkının menfaatleri doğrultusunda artmasının kendilerin memnun ettiğini söyledi.

Kıbrıs’ta iki halkı da memnun ve tatmin edecek bir anlaşmaya varılmasının memnuniyet verici olacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu yönde Türkiye’den verilecek destek ve beyanların önemini vurguladı.

[yukarı]
Yazar Hakkında