21 Oca 2014

HADIMKÖY SANAYİ ETKİNLİĞİ SONA ERDİ

0 Yorum

HASİAD tarafından düzenlenen ve bölge sanayicisi ile onlara hizmet sunan firmaları bir araya getiren Hadımköy Sanayi Etkinliği 17 / 18 Ocak tarihlerinde Avcılar Hilton Double Tree Hotel’de gerçekleşti. Bölgede ilk defa düzenlenen sanayi etkinliği İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı tarafından da ziyaret edildi.

 

HASİAD tarafından bu sene ilki düzenlenen Hadımköy Sanayi Etkinliği 17 Ocak tarihinde İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’ın açılış kurdelesini kesmesi ile start aldı. Sanayi etkinliğinin bölge açısından çok faydalı bir girişim olduğunu ve bu etkinliğin geleneksel hale gelmesini umut ettiğini belirten Bahçıvan, açılış sonrası tüm stantları da tek tek ziyaret etti.

Açılış törenin ardından konuşma yapan HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ ise bölgesel anlamda hayata geçecek bir sanayi etkinliğinin firmaların birbirlerini daha yakından tanımaları ve ortak iş birliği fırsatları yaratmaları bakımından önemli olduğunu vurguladı.

Fuar ve bu gibi etkinliklerin yüz yüze iletişim imkanı sağladığı ve önemli tanıtım mecraları olduğunu kaydeden Bozdağ, tüm katılımcı firmalara da başarılar diledi.

HASİAD Sanayi Etkinliği 17 Ocak tarihinde Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı tarafından ziyaret edildi. Baltacı katılımcı firmaların stantları tek tek gezdi, iş adamı ve sanayicilerle sohbet etti.

Sanayici ve iş adamlarının da ilgi gösterdiği etkinlikte katılımcı firmalar stantlarında ağırladığı konuklarına firmalarıyla ilgili bilgiler verip, kendilerini tanıtan broşür, katalog ve çeşitli tanıtım materyallerini dağıttılar.

 

Seminer ve paneller oldukça bilgilendiriciydi

Etkinlik kapsamında hayata geçirilen bilgilendirici paneller de ilgi çekti. Alfatek OSGB’den Onur Özbay, Duygu Öndeş ve Burak Hopa; “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği” konulu bir seminer verdiler. Seminerde İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın firmalara getirdiği yükümlülükler ve çözüm yolları ele alındı.

Etkinliğin ilk gününde gerçekleşen panelde Dr. Vehbi Kılıç da “Tercih Edilen Şirket Olmak” konusunu ele aldı. Kılıç, panelde iyi bir iş veren olmanın yolları ve doğru insan kaynakları politikası oluşturmak konularında da dinleyicileri bilgilendirdi.

Etkinliğin ikinci günü Arthouse Productions’tan Barış Aryay ve Eren Yalçın konuşmacı olduğu seminerin konusu yeni nesil reklam mecraları ve doğru tanıtım çözümleri idi.

Pronet’ten Ertuğrul Güzel ise etkinliğin son panelinde güvenliğin önemi, güvenlik sistemleri ve Pronet’in bu konuda firmalara sağladığı ürün ve hizmetleri konu alan bir sunum gerçekleştirdi.

 

Etkinlik gelecek için umut verici bir deneyim oldu

Hadımköy Sanayi Etkinliği 18 Ocak akşamı sona erdi. İlk defa düzenlenen etkinlik önümüzdeki sene daha da geniş kapsamlı bir sanayi etkinliği yapılabilmesi noktasında umut verici bir deneyim oldu.

[yukarı]
Yazar Hakkında