26 Kas 2019

Hasiad İftar Yemeği 2019

0 Yorum

Hadımköy Arnavutköy Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD), her yıl düzenlediği geleneksel iftar etkinliğinde sanayicileri bir araya getirdi. HASİAD Genel Başkanı Hüseyin Bozdağ’ın ev sahipliğinde Hadımköy Bonfilet SteakHouse’da yapılan iftara, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan da katıldı. İftara Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, İSO Meclis Başkan Yardımcısı Serdar Urfalılar, İSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sultan Tepe, Kemal Akar ve Bekir Yelken, İSOV Genel Sekreteri ve İSO Meclis Üyesi Aynur Ayhan, çok sayıda İSO meclis üyesi ile bölge sanayicileri ve iş insanları da katıldı.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, iftar etkinliğinde yaptığı konuşmada sanayicilerle birlikte olmanın ve onların sorunlarını yerinde öğrenmenin çok önemli olduğunu ve bu nedenle burada bulunduğunu söyledi. Turagay, 550 sanayi tesisi bulunan bu bölgeyi göz ardı etmenin mümkün olmadığını kaydetti. Turagay, gerek Arnavutköy ve gerekse Hadımköy’deki sanayileşme ve üretim odaklı çabaların ve sanayinin geleceği için verilen mücadelenin farkında olduklarını ve bu kadar çaba sarf edildiğini görmenin kendilerini mutlu ettiğini ekledi.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ise etkinlikte yaptığı konuşmada Hadımköy’ün sanayinin gururu bir bölge olduğunu söyledi. Göreve geldiğinden beri sanayicinin yanında olan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’a aralarında bulunmasından dolayı teşekkür eden Bahçıvan, bu sofralarda sorunların değil umutların konuşulması gerektiğini aktardı. Bunun için her platformda mücadele ettiklerini hatırlatan Bahçıvan, sanayiciler olarak her zaman en öncelikli hedefleri olan iş ve aş yaratarak bugünleri aşacaklarını dile getirdi.

HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ ise Hadımköy’de çok hızlı gelişmeler olduğunu ve 7 Mayıs’ta çıkan kararname ile Türkiye’de altı endüstri bölgesinin daha açıklandığını söyledi. İki tanesinin bölgelerini kapsamasının grurunu yaşadıklarını dile getiren Bozdağ 10 yıl içinde buraya 26 milyar dolar yatırım yapılacağını ve 45 bin kişi daha istihdam edeceğini ifade etti. 14 milyon metrekare ile İstanbul’un en büyük sanayi bölgesi oldklarını dile getiren Bozdağ, halen 20 milyar dolarlık bir katma değer yarattıklarının altını çizdi. Böyle önemli bir bölgede birçok sorunla kendi kendilerine uğraştıklarını belirten Bozdağ, Hadımköylü sanayiciler olarak yaşamakta oldukları sorunlara çözüm beklediklerini kaydetti. Bozdağ, Hadımköy olarak Volkswagen fabrikasını ve Çin’in teknoloji yatırımlarını çekmek istediklerini ekledi.

Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ise Arnavutköy’ü oluşturan yedi beldeden biri olan Hadımköy’ü çok önemsediklerini söyledi. Hadımköy’ün üretime, ihracata ve istihdama yaptığı katkı yaptığını belirten Odabaş, ülke ekonomisine katkı yapan sanayicilerin yanında olduklarını kaydetti.

[yukarı]
Yazar Hakkında